krádeže a násilí

Tábor řeší vážný problém, ve městě řádí dětské gangy! A nejen tam

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Publikováno 29. 9. 2020
Téma:

Město Tábor trápí narůstající počet trestných činů, které mají na svědomí mladiství. Většinou se jedná o případy, kdy na ulicích skupinky starších dětí okrádají vyhlédnuté oběti. Problémem už se zabývala i bezpečnostní rada města.

Tábor musel přistoupit k preventivním opatřením. Lidé si podle vedení města začali stěžovat, že se v určitých lokalitách opakovaně objevilo několik případů, kdy skupina mladistvých nebo dokonce i dětí obstoupí vrstevníka a pod pohrůžkou násilí po něm chce peníze nebo mobil. Vzhledem k věku pachatelů ale policie nemůže uvádět podrobnější informace.

 

"Konflikty, které vznikly mezi dětmi, jsme samozřejmě řešili. I nadále je řešíme a této problematice věnujeme zvýšenou pozornost s tím, že zejména v lokalitách, kde se tyto události odehrály, tyto oblasti zvýšeně monitorujeme, ať činností hlídek policie státní či městských hlídek," sdělil mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

 

Policisté zatím nemají úplně jasno v tom, proč počet útoků mladistvých na vrstevníky za poslední dobu výrazně narostl. Připouštějí ale, že statistiky začaly narůstat s počátkem koronavirové pandemie, kdy děti musely zůstat doma.

 

 

Stejný problém mají i jiná města. Celkově kriminalita mládeže podle statistik meziročně vzrostla o více než šest procent. Problém mělo třeba Brno, kde řešili případ takzvaného Vaňkovka gangu, který terorizoval děti a mladistvé. A třeba v Jihlavě kvůli kriminalitě mladistvých fungují ve vybraných lokalitách asistenti prevence kriminality.

klma TN.cz