Doba adventu

Města už rozsvítila vánoční stromy! Který z nich je nejhezčí?

Téma:

V sobotu se na Staroměstském náměstí v Praze rozsvítil vánoční stromeček a s tím i začaly oblíbené vánoční trhy. Stromy už také svítí například na trzích v Českých Budějovicích, v Brně nebo v Liberci. Některá města otevřela vánoční trhy pro veřejnost už v listopadu, další si připravila slavnostní zahájení na první adventní neděli 2. prosince.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu si mohli lidé užít v sobotu 1. prosince v Ostravě na Prokešově náměstí. Slavnost doprovázela andělská show, kdy se nad lidmi ve výšce 30 metrů vznášeli andělé zavěšení na kruzích. Ti pak rozsvítili nejen strom, ale i další výzdobu města.

 

V sobotu také rozsvítil strom i v Českých Budějovicích. Slavnost na náměstí Přemysla Otakara II. zahájil primátor města Jiří Svoboda a biskup Vlastimil Kročil. Strom pochází z obce Dobrá voda a městu ho darovala rodina Horejšových. Strom je vysoký 12 metrů, informoval Ceskobudějovickýadvent.cz.

  

Rozsvícení vánočního stromu si v sobotu užila i Třeboň. Strom stojí na Masarykově náměstí, kde si lidé mohou také prohlédnout vánoční trhy. 

 

Vánoce začaly také v Brně, kdy si zahájení vánočních trhů lidé užili už v pátek 23. prosince. Strom stojí na náměstí Svobody a je vysoký patnáct metrů. Rozsvícení také doprovázel i videomapping na jedné z budov.

 

Liberec v neděli 25. prosince rozsvítil čtrnáctimetrový smrk ztepilý na náměstí Dr. Eduarda Beneše. Strom je ozdoben výtvory dětí z libereckých mateřských a základních škol. Na špici smrku je umístěna ochranovská hvězda, což je libereckou adventní tradicí.

 

 

Zahájení vánočních trhů má za sebou i město Uherské Hradiště. Rozsvícení vánočního stromu se uskutečnilo v pátek 30. listopadu na Masarykově náměstí. Akce byla doprovázena videomappingem promítaným na kostel Sv. Františka Xaverského.

 

GALERIE: Rozsvícení vánočního stromu

1
/
6
Zdroj: facebook, Brnomycity
Vánoční strom - Brno

 

Další města zahájí vánoční trhy první adventní neděli 2. prosince. Například rozsvícení stromu vypukne ve čtyři v Hradci Králově, ve tři čtvrtě na pět v Jihlavě a v Karlových Varech ve tři čtvrtě na šest. V Pardubicích, v Plzni, v Ostravě a ve Zlíně si lidé rozsvícení užijí v 18. hodin.

 

Anketa

Který vánoční strom se vám líbí nejvíc?

Hlasovalo 1291 lidí.

 

Jaké bylo rozsvícení vánočního stromu ve vašem městě? Podělte se o zážitky. Své snímky posílejte na e-mail zpravy@nova.cz nebo na náš facebook

 

 

 

 

 

 


Podívejte se na sobotní reportáž TV Nova: 

reg TN.cz