Nastartujme Česko

Město Aš pomáhá živnostníkům i těm, které krize připravila o práci

Kadeřnice s rouškou a štítem
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
3.6. 2020 18:40

Život nejen v Česku se kvůli pandemii prakticky zastavil. Jak předpovídali ekonomové, následná ekonomická krize, zdá se, skutečně ještě předčí tu zdravotní. Představitelé západočeského města Aš se rozhodli proti tomu bojovat založením platformy Spokojení Ašákovi.

Webová stránka, kterou město Aš založilo na podporu podnikatelů a živnostníků ze svého regionu, funguje na několika úrovních. Jednou z nich je možnost předplatit si služby konkrétního živnostníka, od kadeřnických služeb po narozeninový oběd v restauraci.

 

Druhá funkce, kterou portál plní, je databáze firem a živnostníků. Díky ní tak může zákazník snadno dohledat právě toho "svého" a kontaktovat daného živnostníka či firmu přímo. Město tak chce pomoci těm, které krize zasáhla, dál pokračovat v podnikání a udržet jejich živobytí.

 

"Nouzový stav kvůli koronaviru zaskočil prakticky celý svět. Zavedená vládní opatření dopadají i na drobné podnikatele. Pojďme jejich živnost podpořit. Předobjednejte si služby vybraného živnostníka. Třeba i jako dárek k narozeninám, nebo k svátku," vybízí autoři platformy.

 

 

Stránka SpokojeníAšákovi.cz je primárně určená pro město Aš a jeho nejbližší okolí. Pokud zákazník "svého" živnostníka v seznamu nenajde, může prostřednictvím platformy přímo požádat o jeho zařazení. Stejně tak může o přidání požádat sám podnikatel. Ašákovi pomáhají také těm, kteří přišli o práci, a pravidelně zveřejňují nabídky zaměstnání.

 

Zřídilo vaše město podobný projekt? Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz