Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Stavební vady

Město nechalo postavit novou cestu, jezdit se ale bude po staré

Zdá se, že zastupitelé Velkého Meziříčí vyhodili miliony korun. Nechali totiž vybudovat nový průtah městem, který teď museli uzavřít. Prý je nebezpečný a má stavební vady. Radnice teď nechá za další miliony korun opravit původní silnici, po které se dosud jezdilo.

Řidiči se nejpozději na podzim mají vrátit na starou silnici. Ve Velkém Meziříčí jako by oknem vyhodili 15 milionů za nový průtah městem. Kvůli extrémnímu sklonu a provedení je nebezpečný.

 

"Je to prudké, je tam možná víc esíček, než počítali," vysvětlil starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek (ČSSD). Průjezd novou silnicí se tak úplně zavře a jezdit se bude tou původní.

 

Další peníze bude velkomeziříčskou radnici stát rekonstrukce původní silnice. Výběrové řízení na nový projekt se připravuje. Hotovo musí být do zimy. Kolik budou stát opravy a úpravy té původní, se zatím neví. Podle odhadů půjde znovu o miliony korun.

 

 

Vedení radnice si teď nechá udělat revizi stavby a nevylučuje, že poté bude chtít po zhotoviteli nebo projektantovi zaplatit část nákladů. Od středy do neděle navíc čekají obyvatele Velkého Meziříčí objížďky a kolony. Firmy budou opravovat vady na dokončované komunikaci.

pan, David Pik TN.cz