Třebíčská aféra

Město opravilo křižovatku, autobusy tudy sotva projedou. Řidiči zuří!

David Pik
David Pik
Publikováno 11. 5. 2020
Téma:

Řidiči v Třebíči si stěžují na podle nich nepovedenou rekonstrukci jedné z tamních křižovatek na hlavním průtahu městem. Kvůli novým prvkům a zúžení je teď místo nebezpečnější například pro autobusy. Pro větší vozidla je navíc téměř neprůjezdné.

Při testování nově opravené křižovatky proti sobě neprojedou dva autobusy. Musí zastavit a jeden druhý pustit. Tahle rekonstrukce se hodně nepovedla.

 

Problémem jsou nové chodníky a ostrůvek - ty celou křižovatku zúžily a znepřehlednily. Řidič linkového autobusu Jaroslav Hudáček tudy projíždí denně mnohokrát. Pokaždé musí zpomalit nebo úplně zastavit.

 

"Ten ostrůvek tam vůbec nemusel být," má jasno jeden z místních obyvatel a další přizvukují. Radnice ústy své mluvčí Irini Martakidisové vzkázalo, že projekt je podle norem a jde o to, aby byly silnice ve městě bezpečnější.

 

Nelze úplně vyloučit, že projekt za skoro dva milióny korun ještě bude muset při dokončovacích pracích projít úpravami tak, aby místo bylo bez problémů a bezpečně průjezdné.

 

 

Podobnou situaci museli v Třebíči řešit i před dvěma lety. V centru města postavili kruhový objezd, na který se, ale nevešly autobusy a nákladní auta. Při průjezdu musely couvat a několikrát si najíždět nebo dokonce projíždět v protisměru.

 

Třebíčská radnice nakonec tehdy po tlaku řidičů nechala kruhový objezd přestavět tak, aby jím mohl kdokoli bezpečně projet.

pez TN.cz