Zlínský kraj

Drama v Holešově! Vichřice shodila vánoční strom. Zavalil stánky

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 23.11. 2019 15:36
Téma:

Ještě není ani prosinec a Holešov ve Zlínském kraji už přišel o svůj vánoční strom umístěný na náměstí. Podle vyjádření města ho povalil silný poryv větru. Nikdo se při pádu stromu naštěstí nezranil.

Vánoční strom na holešovském náměstí Dr. E. Beneše se v sobotu krátce před čtvrt na dvě odpoledne zhroutil. "Bylo to zřejmě způsobené silným poryvem větru. Praskl dole v kmeni," uvedla mluvčí města Hana Helsnerová.


Strom při pádu zavalil nově koupené trhové stánky na náměstí a asi poškodil i osvětlení. Případem se zabývá i policie. Ta má nyní k dispozici kamerový záznam, na němž je pád stromu zachycený. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

 


Holešov byl na svůj strom náležitě pyšný. Původně byl určený k pokácení, město jej získalo zdarma darem. "Už je na místě, krasavec. Bohatý stříbrný smrk darovala městu Holešov obec Roštění, děkujeme za něj. Slavnostně ho rozsvítíme 30. listopadu v 17:30," uvedlo město na instagramu.

 

Město se svým krásným stromem pochlubilo na instagramu:

 

Po pádu stromu jej začali rozřezávat tamní dobrovolní hasiči. "Budeme se snažit sehnat nový strom. Bude o něco menší. Chceme stihnout již předem slíbené slavnostní rozsvěcení stromu," doplnila Helsnerová.

TN.cz