počasí na horách

Meteorologové předpovídají sníh na více místech. Podívejte se na MAPY!

Zima - 2
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 18.9. 2019 16:36
Téma:

Meteorologové opět předpovídají, že by na vrcholcích českých hor mohl napadnout sníh. Podle srážkových map se první vločky objeví na více místech - například v Krkonoších, Moravskoslezských Beskydech anebo v Jeseníkách.

Meteorologové původně předpovídali první sníh už v úterý a ve středu, nakonec ale na horách pouze pršelo. Přesto to tento týden s prvními vločkami vypadá nadějně. "Slabé srážky sněhové nebo smíšené očekáváme od 1200 metrů nad mořem ve čtvrtek," sdělila redakci TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Sníh by se mohl navíc objevit na více místech. Srážky se ve čtvrtek očekávají na severu a východě území, podle meteorologických map jich ale nebude mnoho.

 

Vrcholky hor by měl první sníh pokrýt v Krkonoších a Moravskoslezských Beskydech. Konkrétně se ho může dočkat Sněžka, Harrachovy kameny či Lysá Hora. Trocha srážek se objeví i v Jeseníkách, pár vloček tedy možná spadne i na Pradědu.

 

 

Srážky jsou na mapách vidět i v oblasti Jizerských a Orlických hor, jejich vrcholky jsou však poměrně nízké a na sníh je tam tedy ještě příliš brzy. Meteorologové tam očekávají pouze déšť. Zbytek území bude ve čtvretk úplně bez srážek.

 

Do konce týdne nás však čekají velmi chladná rána, která budou místy doprovázet přízemní mrazíky. Teploty mohou klesnout až na jeden stupeň. Přes den bude počasí přívětivější - nejvyšší teploty se o víkendu vyšplhají až na 22 stupňů. Na sníh si tak budeme muset nejspíš ještě dlouho počkat.

 

Podle Honsové však ojediněle v českých nížinách sněží i v září. "V roce 1995 na konci září sněžilo i v nižších nadmořských výškách - 30. září sněhové vločky poletovaly v Ostravě," uvedla Honsová.

 

GALERIE: Mapy srážek v Česku

1
/
3
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek v Česku - 1 ; Čtvrtek ve 12:00

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

TN.cz