VÁNOČNÍ POČASÍ

PŘEDPOVĚĎ: Na Vánoce bude kolem nuly, můžeme se dočkat i sněhu

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 1. 12. 2019 21:13
30.11. 2019 15:27
Téma:

Teploty v prosinci budou podle meteorologů průměrné až nadprůměrné. Ochladit by se mělo až těsně před Vánoci, o svátcích se budou teploty přes den pohybovat kolem bodu mrazu. V noci pak klesnou až k mínus čtyřem stupňům Celsia. Závěr roku by měl být také nejbohatší na srážky, zveřejnili meteorologové v měsíčním výhledu.

"Předpokládáme, že období od 2. do 29. prosince 2019 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," oznámil v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

V prvním prosincovém týdnu se budou teploty pohybovat okolo bodu mrazu. Meteorologové předpovídají teploty od -1 do 4 °C, na konci týdne pak mohou vystoupat i k 6 °C.

 

Na začátku týdne bude na horách sněžit, sníh se může objevit také v nižších polohách. V druhé polovině týdne by pak mělo začít spíše pršet.

 

 

Od 9. do 15. prosince teploty přes den vystoupají až k 5 °C. Očekává se déšť se sněhem. Podobné počasí předpovídá ČHMÚ také v týdnu od 16. prosince. Přes den se budou teploty pohybovat okolo 3 °C.

 

Nejchladnějším týdnem pak bude období vánočních svátků. Meteorologové předpovídají denní teploty kolem 1 °C. Zároveň počítají také s nejvíce srážkami, můžeme se tak dočkat i sněhu. "Týdenní úhrny se budou pohybovat zpočátku kolem 5 mm, postupně kolem 12 mm," dodal ČHMÚ.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz