měsíční výhled

Meteorologové prozradili, jaký bude střed léta. S tropy moc nepočítejte

Horko vs. chladno
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 12. 7. 2020
Téma:

Letošní léto se zatím moc nepředvedlo - tropických dní bylo jen pár a víc než plavky lidé nosili deštníky. A v příštích čtyřech týdnech to podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu nebude o moc lepší. Teploty budou spíš podprůměrné a deštníkům také ještě neodzvonilo.

"Předpokládáme, že období od 13. července do 9. srpna 2020 bude na našem území jako celek teplotně slabě podprůměrné," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v měsíční předpovědi počasí. Očekává se četné střídání teplejších a chladnějších období, což je nicméně podle ČHMÚ typické pro středoevropské léto.

 

Chladnější období by ale v příštích čtyřech týdnech měla převažovat - zejména v prvním týdnu od 13. července a třetím od 27. července. Příští týden teploty v maximech sotva vyšplhají na 25 stupňů. Ve druhé polovině navíc můžeme očekávat občasný déšť a přeháňky.

 

 

 

Přesto bude tento týden z hlediska měsíčního výhledu srážkově chudší. "O něco více srážek se předpokládá v následujících týdnech po 20. červenci," upozorňuje ČHMÚ.

 

"Většinou by celkové srážkové úhrny měly zůstat v intervalech běžných hodnot pro danou roční dobu, ale vzhledem k roční době je předpoklad, že celkové úhrny mohou být regionálně velmi rozdílné, zejména kvůli lokálnímu charakteru srážek (přeháňky, bouřky)," dodal.

TN.cz