oteplení v česku

Meteorologové prozradili, jaký bude začátek jara. MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Oteplení
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 22. 2. 2020
Téma:

V příštích čtyřech týdnech nás podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) čeká teplé počasí s nadprůměrnými teplotami. Se sněhem už bychom s výjimkou hor počítat neměli. Příroda je zřejmě už připravená na příchod jara.

"Na našem území pokračuje už dlouhou dobu velmi teplé počasí (narušené jenom krátkodobými vpády chladnějšího vzduchu) a ani výhled na nejbližší týdny neočekává zásadní zlom v tomto trendu," uvedl ČHMÚ. 

 

Období od 24. února do 22. března bude teplotně nadprůměrné, můžeme se tak zřejmě těšit na brzký příchod jara, jehož začátek bude teplý. V jednotlivých týdnech následujícího měsíce meteorologové očekávají střídání průměrných a nadprůměrných teplot.

 

I sobotní den byl výrazně teplý. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

 

Z hlediska srážek bude celé období průměrné. Nejdeštivější bude příští týden, naopak nejméně by mělo pršet ve třetím týdnu od 9. března. "S ohledem na poměrně vysoké teploty nelze v nižších a středních polohách očekávat (až na krátké epizody) očekávat sníh," upřesnil ČHMÚ.

 

 

Naopak na horách je podle něj vysoce pravděpodobné, že bude alespoň v následujích dvou týdnech sněžit. Nezapomeňte, že je stále v platnosti výstraha před silným větrem, která platí od nedělního dopoledne do pondělní noci.

 

Kvůli silnému větru se například nedoporučuje podnikat vysokohorské túry. Podrobnosti zjistíte v reportáži TV Nova:

TN.cz