Varování meteorologů

ČHMÚ rozšířil výstrahu před vedry. Hic zasáhne skoro celé Česko! MAPA

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 7. 8. 2020
Téma:

Meteorologové rozšířili v pátek dopoledne výstrahu před vysokými teplotami. Ta původně platila pro tři kraje, nyní se týká také dalších částí České republiky. Teploty mohou dosahovat až tropických 32 °C.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil v pátek dopoledne výstrahu před vysokými teplotami. Ta platí od pátečního poledne do osmnácti hodin pro Plzeňský, Ústecký, Liberecký a Jihomoravský kraj.

 

Od sobotního poledne do sobotních osmnácti hodin meteorologové varují před vysokými teplotami také v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji.


"V pátek očekáváme odpolední teploty až 32 °C,“ uvádí na webu ČHMÚ.

 

Výstraha před vysokými teplotami:

 

 


Odborníci proto doporučují dodržovat pitný režim a zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.

 


Zároveň by lidé měli omezit fyzickou zátěž v poledních i odpoledních hodinách a nenechávat děti ani zvířata na přímém slunci.


Od nedělního poledne do nedělních osmnácti hodin je v platnosti také výhled nebezpečných jevů. Ten platí pro Karlovarský a Jihomoravský kraj. Do úterních osmnácti hodin platí výhled také pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Ústecký a Liberecký kraj.
Také o víkendu totiž meteorologové očekávají překročení odpoledních teplot nad 31 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

 

TN.cz