Déšť a ochlazení

Meteorologové vydali předpověď na listopad. Babí léto už se nevrátí

Podzimní počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 2. 11. 2019
Téma:

Teploty v nadcházejícím měsíci budou podle meteorologů mírně nadprůměrné. V příštím týdnu by se měly pohybovat kolem deseti stupňů, poté se postupně ochladí. Vyplývá to z výhledu počasí, který vydává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"V následujících čtyřech týdnech se očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru měsíce i nad touto hranicí. Celkově budou teploty do konce listopadu slabě nadnormální nebo normální," uvedl ČHMÚ na svých webových stránkách.

 

V příštím týdnu nás čeká déšť a teploty kolem deseti stupňů. Na jeho mohou ještě teploty vyšplhat k 15 stupňům, rychle se ale ochladí. Především na horách se mohou vyskytnout smíšené nebo sněhové přeháňky.

 

 

V dalším období se bude postupně ochlazovat, s každým týdnem o pár stupňů. Na konci listopadu se mají teploty pohybovat kolem pěti stupňů a v noci bude mrznout.

 

Z hlediska srážek bude nadcházející měsíc průměrný. Nejvíce pršet (potažmo sněžit) by mělo právě příští týden, deštivý bude ale i ten následující. Nejméně srážek pak meteorologové očekávají na konci měsíce.

TN.cz