Varování ČHMÚ

Meteorologové zpřesnili výstrahu před mrazy. Zde poničí rostliny. MAPA

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 14:18
24.4. 2021 12:50
Téma:

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu zpřesnili v sobotu dopoledne výstrahu před mrazy, které mohou poškodit zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy. Tu vydali v pátek, platila od půlnoci z pátku na sobotu do úterního dopoledne a pro celé území republiky. Podle zpřesněné výstrahy udeří mrazy dnes v noci jen na severu republiky. Od půlnoci z neděle na pondělí do úterního dopoledne pak platí výstraha opět pro celé Česko.

Nově platí výstraha před mrazy dnes v noci a zítra ráno jen pro celý Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraj a také pro severní část Středočeského kraje (Kladno, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Slaný), pro oblast Králíků a Žamberka v Pardubickém kraji a pro Jeseník a Šumperk v Olomouckém kraji.

 

"Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy," uvádějí meteorologové. Počasí u nás ovlivňují tlaková níže nad Ruskem a tlaková výše nad Severním mořem. Do Česka pak proudí chladný vzduch od severozápadu až severu.

 

 

Mráz v tomto období by mohl zahrádkářům a pěstitelům zničit rostliny. Meteorologové tak radí zeleninu a nízké rostliny zakrýt například světlou netkanou textilií. Stromy můžete ošetřit ochrannými prostředky proti promrznutí či tradičními metodami, jako jsou orosování drobnými kapičkami či zakuřování.

 

 

Meteorologové předpovídají, že v příštích dnech se přes den budou teploty pohybovat v rozmezí od 10 do 14 °C. V noci pak právě kolem nuly, přičemž nejchladnější mají být noci na pondělí a na úterý, kdy má ručička teploměru klesat k -4 °C. Přes den bude jasno a polojasno. V průběhu úterý se obloha více zatáhne.

 

Ve zbytku týdne očekávají meteorologové oblačnou až zataženou oblohu s přeháňkami, ve vyšších polohách pak sněhovými. Teploty přes den se budou pohybovat od 11 do 16 °C, v noci mezi 1 a 6 °C.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz