Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Výstraha ČHMÚ

Meteorologové zpřísnili výstrahu! Vítr bude silnější, než čekali

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zpřísnil pondělní výstrahu před silným větrem. Ten by během dnešního dne mohl v nárazech dosáhnout až 90 km/h. Zároveň je pořád v platnosti výstraha před nebezpečím požárů.

Česko zasáhla vichřice už v úterý ráno, vůbec nejvíc by mělo ale foukat odpoledne a v noci na středu. Vítr by měl zasáhnout většinu České republiky vyjma jihozápadních Čech a severovýchodu Moravy a Slezska. Meteorologové se ale kvůli větru obávají i rozšířeného nebezpečí vzniku požárů, které už tak hrozí kvůli suchu celé republice.

 

"Přechodně výraznější nárůst nebezpečí vzniku a šíření požárů očekáváme zejména v úterý (23.4), kdy bude foukat jihovýchodní nárazový vítr na většině území státu s výjimkou jihozápadních Čech a severovýchodu Moravy a Slezska. Vítr bude dosahovat v nárazech rychlostí 65 až 90 km/h, přičemž nejvyšší nárazy jsou předpokládány na úterní odpoledne a podvečer. Vítr bude foukat až do noci na středu, v průběhu které by měl začít zvolna slábnout," uvedl ČHMÚ.

 

Výstraha před silným větrem platí už od rána pro hlavní město, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj. Vichřice by však měla potrápit i Olomoucký a Zlínský kraj, ovšem tam by měl vítr začít slábnout už v úterý večer.

 

 

Při vichřici si dejte pozor především na padající stromy a létající předměty. Proto byste měli také zajistit všechna okna a dveře, upevnit všechny předměty, které by mohly uletět a zabezpečit skleníky. Rozhodně byste se také neměli vydávat na horské túry, především na hřebeny hor. Kvůli popadaným stromům také mohou nastat komplikace v dopravě.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Řádila vichřice i u vás? Tohle si připravte pro pojišťovnu

nor TN.cz