výška sněhové porkývky

V Krkonoších leží místy i přes metr sněhu, Jizerky jsou na tom hůř

Sníh na horách
Zdroj: ČHMÚ
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 18.2. 2020 10:32

Letošní sezóna zimním sportům, které se provozují mimo uměle zasněžované sjezdovky, příliš nepřála. Meteorologové nyní nicméně předpovídají, že sněhu na horách v následujících dnech přibude. V úterý také zveřejnili, kolik sněhu leží v Krkonoších a Jizerských horách.

Nejen české hory trápí nedostatek sněhu, meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nicméně předpovídají, že bude v následujících dnech ve vyšších polohách sněžit.

 

Aktuální výška sněhové pokrývky je například v Krkonoších velmi odlišná podle polohy stanice, na některých místech leží jen pár centimetrů, například v Rokytnici je kolem dvou centimetrů sněhu, jinde je naopak stále přes metr sněhu. Nejvíce sněhu hlásí stanice Nad Voseckou, v okolí stanice leží 113 centimetrů.

 

Stanice v Jizerských horách takové rozdíly neuvádí, například na stanici Hřebínek-les leží podle ČHMÚ kolem čtyř centimetrů sněhu, nejvíce sněhu hlásí stanice Knajpa, kde by mělo být kolem 13 centimetrů.

 

 

Jinak je to samozřejmě na sjezdovkách, provozovatelé lyžařských areálů si mohou pomoci umělým zasněžováním. Přehled výšky sněhu a počasí v lyžařských střediscích najdete ZDE.

 

TN.cz