VELIKONOČNÍ KONTROLY

Mezi obcemi svištěli dvoustovkou! I přes časté přestupky nehod ubylo

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 13. 4. 2020
Téma:

Dopravní policisté se o prodlouženém velikonočním víkendu zaměřili hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti. A přistihli stovky řidičů, kteří zkoušeli, co jejich auta dokážou. Kromě toho jako obvykle o Velikonocích kontrolovali i alkohol za volantem.

Podle policistů byly na Vysočině nejčastějšími prohřešky během velikonočních svátků nedodržení rychlosti a alkohol za volantem. Právě na tradiční přejíždění koledníků pod vlivem alkoholu se v pondělí zaměřila policie po celé republice.


S nižším provozem na českých silnicích bylo za uplynulý víkend o třetinu méně nehod než loni. A ubylo i těch kvůli alkoholu. “U účastníků těchto nehod jsme zaregistrovali o 13 méně těch, kteří požili alkohol,“ řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Podle policie je navíc kontrola alkoholu v současné době pro příslušníky velmi nebezpečná.


Policisté ve velkém kontrolovali provoz i ve Zlínském kraji. Někteří řidiči si totiž stále myslí, že v době nouzového stavu pravidla silničního provozu neplatí. “Zaznamenali jsme případy, kdy řidiči na 90kilometrovém úseku jeli i přes 200 kilometrů v hodině," uvedl Moravčík.

 

 

Další řidič si evidentně spletl obec Skrchov na Brněnsku s dálnicí. Smůlu měl i řidič BMW, který na dálnici míjel policejní auto rychlostí 222 kilometrů za hodinu. A dvoustovkou jel i šofér na Karlovarsku.


Jen v neděli zemřeli na českých silnicích tři lidé. Nejméně dva byli motorkáři. Jeden se srazil s autem na Frýdeckomístecku, další zemřel po rychlé jízdě v Buchlovských kopcích. Dopravní policisté upozorňují, že ani po svátcích s kontrolami nepoleví.
 

rod TN.cz