Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2018 20:45
Nejsilnější v historii

Hurikán na Floridě zabil dva lidi, statisíce lidí jsou bez proudu!

Zdroj: TV Nova

Přes Floridu se přehnal ničivý hurikán kategorie čtyři. Vítr místy dosahoval až neuvěřitelné rychlosti - 250 kilometrů za hodinu. Hurikán Michael už má na svědomí dvě oběti. Statisíce domácností jsou bez proudu.

Popadané stromy, zaplavené silnice a vytrhané střechy. Florida zažívá zkázu, kterou s sebou přinesl hurikán Michael. Úkryt v celkem čtyřiapadesáti evakuačních centrech vyhledalo přes 6000 lidí. Asi 300 tisícdomácností se ocitlo bez elektřiny.


Na severozápadě Floridy zemřel muž, když na jeho dům spadl strom, uvedla mluvčí šerifa Anglie Hightowerová. Na místo vyrazili záchranáři, ale silnice byly na mnoha místech neprůjezdné mimo jiné kvůli tomu, že na ně spadly sloupy elektrického vedení, doplnila. Pobřeží Floridy se stále potýká se silným deštěm a hrozí záplavy, píše agentura AP.

 

19

GALERIE: Následky hurikánu Michael na Floridě

Zdroj: Profimedia

Následky hurikánu Michael Florida 2018 - 1

Hodnocení:


Oko hurikánu dorazilo na pevninu USA krátce před 20:00 SELČ ve středu u městečka Mexico Beach a živel tam způsobil rozsáhlé škody. Spoušť po sobě také zanechal mimo jiné v Panama City, kde vyvracel stromy, elektrické vedení a dopravní značky a ničil domy.

 


"Vítr foukal opravdu silně. Šla jsem do kuchyně, lehla jsem si na zem a zakryla se matrací. Najednou jsem slyšela obrovskou ránu, rozsvítila jsem baterku a potom, co jsem viděla, jsem se rozhodla z kuchyně okamžitě utéct. Spadlý strom prorazil střechu a rozpůlil místnost vejpůl," popsala obyvatelka Panama City Penny McDanielová.


Michael je nejsilnější hurikán, který kdy Floridu zasáhl a ve Spojených státech jde o největší bouři za posledních pětadvacet let. Michael s postupem na sever zeslábl na tropickou bouři. Úřady ale varují obyvatele, aby situaci nepodceňovali. Nadále ho totiž provází silný vítr a déšť, v Georgii meteorologové vydali varování před tornády.

 

Pusťte si středeční reportáž:

 

 

 

ČTK, rod TN.cz
Reklama