vezme si bronzového

Michal David následuje skupinu Kabát a vrací Stříbrného slavíka

Michal David
Zdroj: Profimedia
Michal David získal Stříbrného slavíka, teď ho vrací.
Téma:

Svého Stříbrného slavíka se rozhodl vrátit i zpěvák Michal David. Následoval tak kapelu Kabát, která to udělala jako první. Zpěvákům se nelíbí vyřazení hlasů pro kapelu Ortel a zpěváka Tomáše Ortela. David se proto svou cenu rozhodl organizátorům vrátit a přijmout místo ní Bronzového slavíka, aby nezklamal hlasující fanoušky.

O vrácení ceny informoval Michal David deník Blesk. "Právě jsem obdržel zprávu, že Tomáši Ortelovi přišlo 31 086 hlasů. Jedu proto vrátit Stříbrného slavíka na agenturu Musica Bohemica. Bohužel tento incident uvrhl na anketu Český slavík pochybnost a poškodilo to anketu jako takovou," napsal Blesku.

 

Zpěvák se rozhodl přijmout Bronzového slavíka. Bál se, že kdyby cenu odmítl úplně, zklame tím fanoušky, kteří mu poslali hlas.

 

Organizátoři si vysloužili kritiku tím, že vyřadili hlasy pro kapelu Ortel a jejího frontmana. Agentura Musica Bohemica uvedla, že fanoušci Ortelu porušili pravidla ankety a rozsáhle šířili status facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017.

 

"Vyzývá se v něm k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal Zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby," uvedli organizátoři v oficiálním prohlášení.

 

 

Agentura proto započítala skupině Ortel a Tomáši Ortelovi hlasy z loňského roku. To vyvolalo bouřlivé reakce u fanoušků. Ke kritice se přidala i kapela Kabát, která svého Slavíka vrátila s tím, že jej přijme zpátky, pokud agentura prokáže, že Kabát získal víc hlasů než Ortel.

 

I přes následné potíže zůstává letošní ročník nejsledovanějším pořadem večera. Předávání cen sledovalo 1,406 milionu diváků.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kritický ZDRAVOTNÍ STAV Karla Gotta: Po Slavících to s ním vypadá vážně!

TRAPAS: Michal David si udělal z ostudy kabát! Kolegové se mu smáli

 

kik TN.cz