ANKETA Hledá výmluvy?

Michálek má jasno, proč ho Hilšer porazil: "Voličky se řídí vizáží!"

Marek Hilšer, Libor Michálek
Zdroj: Profimedia
Hilšer (vlevo) podle Michálka zvítězil i proto, že lépe vypadá

Libor Michálek se stále nemůže smířit s porážkou od bývalého prezidentského kandidáta Marka Hilšera. Lidé podle něj do Senátu zvolili jeho rivala i proto, že se rozhodují především podle vizáže. Michálek navíc už před druhým kolem požadoval Hilšerovo odstoupení.

Anketa

Rozhodujete se ve volbách i podle vizáže?

Hlasovalo 165 lidí.
Kandidát Pirátů Libor Michálek si zřejmě stále nepřipouští, že mohl o křeslo senátora přijít "podle pravidel". Poté, co Marek Hilšer v druhém kole získal 79,75 procenta hlasů, přišel Michálek s neobvyklým vysvětlením. Hilšer podle něj bodoval hlavně u žen.

 

"Je možné, že pro část občanů není až tak rozhodující, kdo co udělal a prosadil, někomu stačí jen image. Z kontaktní kampaně vyplynulo, že některé ženy, voličky, se opravdu rozhodují třeba pouze podle vizáže, takže proti tomu by se dalo asi těžko něco dělat," uvedl Michálek pro portál irozhlas.cz.

 

Za jeho neúspěch prý může také fakt, že neúspěšní kandidáti na prezidenta dostávali více mediálního prostoru. Zároveň Michálek litoval, že před druhým kolem senátorských voleb v Praze 2 požádal Hilšera, aby odstoupil a přenechal mu místo.

 

Michálek tvrdil, že se loni v září sám Hilšerovi nabídl, že mu v Senátu pomůže se sběrem podpisů pro jeho kandidaturu. "Několikrát v životě jsem již obětoval svou pozici, aby se mohla prosadit spravedlnost. Nyní by takový krok měl zvážit pan Hilšer," napsal Michálek.

 

 

Jako důkaz, že Hilšerovi loni na podzim aktivně pomáhal, zveřejnil na svých stránkách přepis e-mailové komunikace. Po volbách na to nahlíží jako na chybu. "Měl jsem tu formulaci zvolit, že pokud bych byl na jeho místě, tak bych s úplně čistým svědomím nešel proti osobě, která v tom sehrála aktivní roli," řekl Michálek pro portál.

 

Pirátský kandidát stále tvrdí, že si měl Hilšer vybrat jiný volební obvod a pokusit se nahradit senátora, který to "nejvíce potřeboval". "Nenazval bych to křivdou, spíš nedostatečným přehledem pana Hilšera o tom, kteří z končících senátorů potřebovali nejvíce vyměnit," prohlásil Michálek.

 

Podívejte se na reportáže TV Nova o senátních volbách:

epa TN.cz