Policisté vyšetřují

Migrant vykukoval z kamionu na D1. Protijedoucí řidič zavolal policii

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Nečekaný zážitek má za sebou řidič, který ve čtvrtek projížděl dálnicí D1 v Jihomoravském kraji. Ve chvíli, kdy míjel kamion, na něj vykoukl zpod plachty migrant, který byl společně s dalšími uvnitř. Řidič náklaďáku se srbskou značkou i jeho spolujezdkyně jsou nyní podle policistů podezřelí z převaděčství.

"Ve čtvrtek večer řidič v kamionu po D1 kromě pneumatik určených pro traktory převážel i migranty. Policisty na podezřelý náklaďák upozornil kolemjedoucí řidič,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.


Podle kriminalistů si měl muž všimnout člověka, který vykoukl zpod plachty. Poté, co řidič kontaktoval policisty, propojil operační důstojník hovor na nejbližší hlídku. Ta následně náklaďák při vhodné příležitosti zastavila.

 


"V kamionu jsme nakonec našli dva dospělé a tři mladistvé Afghánce,“ potvrdil Šváb.


Řidič kamionu i jeho spolujezdkyně jsou podle policistů podezřelí z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Policie celou událost vyšetřuje.


"Totožnost migrantů, místo, kde nastoupili do kamionu, a další podrobnosti k případu momentálně prověřujeme,“ dodal Šváb.

 

TN.cz