Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pokus o útěk

Migranti se rozutekli z kamionu do polí, chytali je policisté!

Migranti v kamionu s melouny
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Ilustrační fotka

Pět migrantů vyskákalo ve středu dopoledne v Praze z kamionu a rozuteklo se do blízkých polí. Na místo krátce poté dorazili policisté, kteří cizince začali pronásledovat a nakonec se jim povedlo je všechny pochytat.

Na policii volal ve středu zaměstnanec skladu v Praze 5, který informoval o černých pasažérech, kteří při vykládání zboží vyskákali z kamionu. Ukrývali se mezi melouny. Policisté na místo přijeli během pár minut. Uprchlíci už mezitím utekli a muži zákona je museli v okolí "lovit".

 

"Díky velmi rychlému příjezdu hlídek na místo události se podařilo policistům z Pohotovostní motorizované jednotky a policistům z Oddělení hlídkové služby vypátrat a následně zajistit celkem pět mužů,“ informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

 

 

Vyšetřování je na samém začátku. Není známá totožnost uprchlíků a policie není schopná určit, zda se mezi nimi nachází i neplnoletí. "Všechny zajištěné si na místě převzali kolegové z cizinecké policie,“ dodala Kropáčová.

 

Kriminalisté zároveň chtějí vyslechnout i řidiče kamionu, aby zjistili, jestli o nezvaných hostech věděl. I on je cizinec. "Více informací bychom měli mít ve čtvrtek," odtušila mluvčí.

bk TN.cz