Mikulášská jízda

Mikuláši na Břeclavsku se splašily saně. Srazil malou holčičku

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 5.12. 2019 20:45
Téma:

Ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku včera odpoledne pořádali kulturní akci "Zpívání u vánočního stromu". Na sváteční událost měl dorazit i Mikuláš s čertem a dvěma anděly, a to se vší pompou, v saních tažených koňmi. Spřežení se ovšem během jízdy splašilo a najelo do přihlížejících. Holčičku, která právě procházela přes cestu, saně srazily k zemi.

Silnice byla v době konání akce sice uzavřená a žádná auta tudy neprojížděla, koňské spřežení se ale přesto splašilo. Pořadatelé totiž do programu zařadili ohňostroj a jeho odpálení zřejmě koně poplašilo.

 

Vozka se zoufale snažil splašené koně nějak ukočírovat a zastavit, to se mu bohužel hned nepovedlo. Koně naštěstí nevyrazili přímo do davu, ale po téměř prázdné silnici, saně hranou zachytily dívenku, která šla právě po silnici, a srazily ji na zem. Jen díky obrovskému štěstí přes ni spřežení nepřejelo.

 

 

Ač se incident obešel bez zranění, prošetřuje ho břeclavská policie. "Právě v dobu, kdy probíhají na mnohých místech různé kulturní akce, by si měli pořadatelé dobře vyhodnotit veškerá rizika. Přestože se organizátoři snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by měli předcházet nebezpečným situacím," řekla k události policejní mluvčí Kamila Haraštová. Současná přítomnost koní i hlasitý ohňostroj nebyla zřejmě ideální kombinace.

 

Vina ale neleží jen na vozkovi, který zpřežení řídil. Ve videu je patrné, že dívka si splašených koní prakticky nevšimla, protože právě telefonovala. "Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe," doplnila k události policejní mluvčí. 

TN.cz