Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2018 15:13
Podmínečné propuštění

Mikuš je po 11 letech na svobodě! Vrah milenky zamířil do hospody

Zdroj: TV Nova

Odsouzený vrah Vladimír Mikuš je na svobodě. Z vězení se dostal ve středu odpoledne poté, co pražský soud potvrdil podmínečné propuštění. Mikuš zabil v roce 2007 svou milenku, její tělo ukryl do bedny a vhodil do Orlické přehrady.

O podmínečném propuštění rozhodl v dubnu Obvodní soud pro Prahu 6, státní zástupce se proti tomu odvolal. Stížnost teď ale zamítl pražský Městský soud, a tak nic nebránilo tomu, aby se Mikuš dostal znovu na svobodu.

 

Z bran věznice v Praze-Ruzyni vyšel ve středu kolem druhé hodiny odpolední. Na sobě měl košili a modré džíny, přes rameno dvě tašky a obal na oblek. Jeho první kroky vedly podle reportéra TV Nova do nedaleké hospody.

 

O podmínečné propuštění žádal Mikuš už loni, ale soud mu nevyhověl. Při dubnovém soudním líčení ale vypovídali dva znalci, podle kterých je nepravděpodobné, že by odsouzený znovu vraždil. Z 14letého trestu si odpykal 11 let.

 

Zavražděná Marcela Sekáčová měla s Mikušem milenecký vztah, chtěla ho ale zřejmě ukončit. V únoru 2007 najednou beze stopy zmizela. Vědělo se pouze to, že signál jejího mobilního telefonu byl naposledy zaznamenán poblíž Orlické přehrady.

 

 

 

Policie začala Mikuše hned podezírat z vraždy, chyběl ale hlavní důkaz - tělo. To stačilo jen k tomu, aby soud poslal lékaře na šest let do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti.

 

Mikuš ale doufal v osvobození a odvolal se k Vrchnímu soudu v Praze. Několik dní před zahájením soudního řízení se ale stalo něco, s čím nepočítal - z Orlické přehrady vyplavala bedna, ve které Mikuš tělo skryl. K činu se přiznal až po třech letech.

epa TN.cz