Slovensko

Exšéf slovenské policie zemřel po pokusu o sebevraždu ve vazbě

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:26
30.12. 2020 17:00
Téma:

Bývalý prezident slovenské policie Milan Lučanský, který se v úterý ve vazbě pokusil o sebevraždu, zemřel. Informaci o úmrtí zveřejnila na facebooku bývalá ministryně vnitra Denisa Saková.

Lučanský měl v nemocnici podlehnout vážným zraněním, která si způsobil ve vazbě při pokusu o sebevraždu. "Generál Lučanský zemřel. Upřímnou soustrast celé rodině," uvedla na facebooku bývalá slovenská ministryně vnitra Denisa Saková. 

 

Lítost nad tragickou smrtí Lučanského vyslovila také Strana HLAS - SD. Zároveň trvá na vyvození důsledků ze vzniklé situace, uvedly tvnoviny.sk.

 

Generl Luansk zomrel. primn sstras celej rodine. akujem za vetko, o pre Slovensko spravil. es jeho pamiatke.

Zveejnil(a) Denisa Sakov dne Steda 30. prosince 2020

 

Podle informací Denníku N se měl 51letý Lučanský oběsit na teplákové bundě. Bývalý slovenský policejní prezident to údajně stihl i přes to, že ho každou půl hodinu kontrolovali dozorci. Lučanského srdce v nemocnici ještě bilo, ale hlava už nefungovala, uvedl v úterý Denník N.

 

 

Lučanský byl obviněn v kauze Judáš. Dohromady policie obvinila osm lidí ve vysokých funkcích policejního sboru, Slovenské informační služby a Kriminálního úřadu finanční správy. Lučanský měl přijímat několik let úplatky.

 

Slovenská policie zasahuje v sídle Penty. Haščáka prý obvinili z korupce. Podívejte se na video:

TN.cz