jak je to možné?

Milanovo tělo našli po 2 měsících. Závěr policie vyvolává řadu otázek

Nález těla v Liberci
Zdroj: Policie ČR, TN.cz
Téma:

Milan zmizel 17. prosince v Liberci, nevrátil se z firemního večírku. Teprve v pondělí kriminalisté potvrdili zastavení pátrání. Tělo našli jen kousek od místa, kde muže naposled viděli jeho kolegové. Lidé se diví, jak je vůbec možné, že mladíka nikdo dva měsíce nenašel. Rodině Milana vyjadřují upřímnou soustrast.

Pohřešovaný si užíval večírek se svými kolegy na diskotéce v Liberci. V noci ještě zašel s přáteli na jídlo do rychlého občerstvení a okolo druhé hodiny se s nimi rozloučil. Jeho zmizení oznámila rodina 20. prosince 2016.

 

Mladíkovo tělo zahlédl muž o dva měsíce později. Hned kontaktoval policii. Milanovo tělo leželo ve vnitrobloku v Liberci. Trvalo nějakou dobu, než se ho podařilo identifikovat. Zřejmě u sebe neměl žádné doklady. Podle policie nezemřel cizí vinou.

 

Milanův smutný osud vyvolává řadu otázek. "Hodně zvláštní. Po dvou měsících ho najdou v centru města? To tam nikdo nechodil venčit psy?" diví se Marcela. Další žena z Liberce zmínila, že mladíka našli "pouhé dvě minuty cesty od diskotéky," na které v osudný večer byl.

 

Není to však jediná zvláštní okolnost ohledně úmrtí Milana. "Do toho dvora se dostane člověk pouze s klíčem. Musíte bydlet v jednom s těch domů," napsala Pavla.

 

Muž podle všeho v opilosti usnul. Jeho tělo zavál sníh, který roztál až koncem února. "Hromada sněhu napadla až 3. ledna. To je 17 dnů po jeho zmizení," reaguje nevěřícně Klára. "Nebyla bych spokojená s takovým závěrem," dodává Věra.

 

"Na základě oznámení zrealizovali policisté několik pátracích akcí, hovořili s více jak čtyřmi desítkami osob z řad rodiny, známých, spolupracovníků. Opakovaně se prováděla lokalizace mobilního telefonu, ověřoval se pohyb na bankovním účtu, prostřednictvím médií byla požádána o spolupráci i veřejnost. Vše ale bylo negativní," sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

 

Smrt Milana zasáhla spoustu lidí

"Moc smutné. Milana jsem vozila v kočárku a stále jsem doufala, že to dobře dopadne. Upřímnou soustrast rodině, držte se," napsala Hana. "Je mi to moc líto. Milane, odpočívej v pokoji. Doufala jsem, že nakonec všechno dobře dopadne, že takhle skvělá rodina nemůže mít takovou smůlu. Život není spravedlivý. Držte se, jsem s vámi!" napsala kamarádka mladíka.

 

"Milan byl úžasný kluk. Znala jsem ho od dětství. Jeho ztráta mě moc mrzí. Máme tě rádi kamaráde. Ať je ti země lehká, tohle se ti nemělo stát," napsala Petra. "Budeš chybět kamaráde," reagoval Martin.

 

Stále budeš v našich srdcích. Nezapomeneme na tebe a jednou se spolu shledáme," napsala další kamarádka Petra.

has TN.cz