Bonnie a Clyde

Milenci utekli z pasťáku. Mladík pak napadl ochranku i policisty

Mladá dvojice, která utekla z diagnostického ústavu v Děčíně, a minulý týden napadla strážníky v Plzni, toho má na kontě ještě mnohem víc. Podle policistů totiž chvíli před incidentem se strážníky, napadla i ostrahu jednoho z plzeňských nákupních center. Během jediného dne tak kvůli ní skončili v rukou lékařů tři lidé v uniformách.

Šestnáctiletý chlapec a jeho dívka napadli před více než týdnem v Plzni dva městské strážníky, kteří je chtěli zkontrolovat. Dvojice byla tehdy v celostátním pátrání. "Jakmile dvojice uviděla přibližující se hlídku městské policie, urychleně opustila halu autobusového nádraží a dala se na útěk," popsala incident Jana Pužmanová z městské policie.

 

 

Mladík sice začal před strážníky utíkat, když ale uviděl, že policistka jeho přítelkyni zadržela, vrátil se zpět. "Nečekaně pak vytáhl z kapsy slzotvorný sprej a oběma strážníkům jej nastříkal do obličeje. I přesto se strážníkům podařilo chlapce i dívku zadržet," uvedla Jana Pužmanová.

 

Vyšetřování ukázalo, že dvojice toho má na svědomí víc. Jen hodinu před napadením strážníků mladík zaútočil na ostrahu v obchodním domě. Ostraze se nelíbilo, že si parta pouští muziku nahlas. I tentokrát mladík útočil sprejem se slzným plynem. Muži z ostrahy ho nastříkal do očí a povalil ho na zem. "V tuto chvíli jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání z trestného činu násilí proti úřední osobě," potvrdil mluvčí policie Jan Koželuh.

 

 

Policisté dvojici převezli zpátky do výchovného ústavu. Mladíkovi za útoky hrozí až dva roky vězení.

tn.cz / gar