Klíčová svědkyně

Milenka podezřelého z vraždy Maddie vypovídala! Výslech trval 12 hodin

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Brueckner je hlavním podezřelým v případu Maddie McCannové
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.9. 2020 20:51
Téma:

Německá policie dlouhých 12 hodin vyslýchala bývalou milenku Christiana Bruecknera. Usvědčený pedofil je hlavním podezřelým z únosu a vraždy Madeleine McCannové, která beze stopy zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz v roce 2007. Tehdy jí byly tři roky.

Kriminalisté se domnívají, že by 45letá žena z Velké Británie mohla sehrát v případu Madeleine McCannové důležitou roli. Pokud se jim podaří dostat Christiana Bruecknera k soudu, byla by z ní pravděpodobně klíčová svědkyně.

 

Němečtí vyšetřovatelé podle portálu mirror.co.uk letěli někdejší milenku Bruecknera, který je hlavní podezřelým z únosu a vraždy McCannové, vyslechnout až do portugalského Algrave. Mluvili s ní dlouhých 12 hodin, zveřejnění podrobností by však mohlo ohrozit vyšetřování.

 

Právě v tomto turistickém regionu leží letovisko Praia da Luz, kde rodina zmizelé dívenky trávila v roce 2007 dovolenou. Brueckner se tam měl tehdy pohybovat a svědkyně v Algrave podle dostupných informací stále pracuje jako barmanka.

 

 

 

Žena se údajně obává o svůj život, i proto policie tají její identitu. Brueckner jí měl opakovaně vyhrožovat. Kriminálka ale tvrdí, že podezřelý se nedostane z vězení, kde si momentálně odpykává trest za drogové delikty a znásilnění 72leté americké turistky, dokud vyšetřování případu McCannové neskončí.

 

Svědkyně se měla původně dostavit k výslechu v Německu, odmítla ale opustit Portugalsko. Detektivové proto v Algrave údajně rovnou vyzpovídali i její bývalé kolegy. V baru Lagos měl tehdy pracovat i sám Brueckner.

 

Německá prokuratura nadále trvá na svém prohlášení z června, podle nějž je Maddie McCannová po smrti. Brueckner je však už téměř čtyři měsíce pouze podezřelý a policie ho z ničeho neobvinila. Obavy, že k tomu ani nikdy nedojde, každým dnem rostou.

 

Policie v souvislosti s Maddie prohledávala zahrádkářskou kolonii. Podívejte se na video:

TN.cz