SMUTNÁ KRÁDEŽ

Nešťastný miliardář Janeček! Ukradli mu ceněný obraz od Karla Gotta

Martin Bláha
Martin Bláha, Jan Mareš
Aktualizováno 20:57
2.3. 2021 11:43
Téma:

Miliardáři Karlu Janečkovi zmizel obraz, který před lety namaloval zpěvák Karel Gott. Na konci minulého roku ho ukradl dosud neznámý zloděj. Obraz Čas něžností Janeček vydražil v aukci v roce 2013 za 260 tisíc korun.

Velmi smutný je v těchto dnech miliardář Karel Janeček, zjistil totiž, že mu neznámý zloděj ukradl vzácný obraz, který namaloval sám Karel Gott. Jedná se o obraz ze série Čas něžností 3, který zpěvák namaloval v roce 2012. V březnu 2013 ho vydražil v aukci miliardář Karel Janeček za 260 tisíc korun, výtěžek tehdy putoval na charitu. Obraz má erotický nádech – zachycuje dvě polonahé ženy.


"Byl to nádherný obraz, vydražil jsem ho ještě za Karlova života. Byl jsem z něho nadšen a obraz se mi extrémně líbil. Vyjadřoval totiž Gottův postoj k životu. Pro mě měl několikanásobně vyšší hodnotu, než za kolik ho vydražil," svěřil se Karel Janeček.


Podle Janečka obraz někdo ukradl v době, kdy se stěhoval a své věci měl uložené ve skladovacích prostorech v Praze na Smíchově. Že se obraz ztratil, zjistil, až když si věci vyzvedával, takže není jasné, kdy ke krádeži přesně došlo. Spolu s obrazem zmizelo podnikateli několik dalších méně cenných věcí.

 


Pro Janečka měl ovšem obraz mnohem vyšší hodnotu, než za kterou ho vydražil. Dá se také předpokládat, že po osmi letech a zejména po smrti zpěváka Karla Gotta, může mít obraz i vyšší tržní cenu, než měl před několika lety.


Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s dopadením pachatele. "Pachateli hrozí za trestný čin krádež až 2letý pobyt za mřížemi. Pokud máte jakékoli informace k odcizenému obrazu, kontaktujete, prosím, linku 158," řekl mluvčí pražských policistů Richard Hrdina. "Doufám, že takových lidí, co jsou schopni krást, bude míň a míň," dodal k celé věci podnikatel Janeček.

TN.cz