pád vrtulníku

Miliardář letěl z vlastního ostrova. Při nehodě zemřel i s dcerou

Chris Cline
Zdroj: Marshall University
Téma:

Po pádu helikoptéry u bahamského ostrova přišlo o život sedm Američanů. Mezi oběťmi je i šedesátiletý miliardář Chris Cline a jeho dcera Kameron. Cline byl jedním z předních představitelů amerického důlního průmyslu.

Vrtulník podle CNN letěl na Floridu z ostrova Grand Cay ve čtvrtek v noci. Krátce po vzletu ale stroj, který měl na palubě sedm lidí, ztratil kontakt s pevninou. Zatím z neznámých příčin se zřítil do moře. Po třech hodinách pátrání objevili záchranáři jeho vrak pouze tři kilometry od místa vzletu.

 

Tragickou nehodu nikdo nepřežil. Záchranáři našli všechna těla, mezi kterými byli miliardář Chris Cline, jeho dcera Kameron, David Jude, Delaney Wykleová, dva přátelé miliardáře a floridský mechanik. Chris Cline ostrov Grand Cay vlastnil. Zemřel pouhý den před svými 61. narozeninami.

 

Král uhlí

Chris Cline si vysloužil přezdívku Uhelný král. A není se čemu divit. Už v 15 letech začal pracovat v uhelných dolech. V muže s pohádkovým bohatstvím, vlastním ostrovem a luxusní jachtou se vypracoval z dělníka. Začalo se mu dařit v roce 2000, kdy koupil uhelné doly v americkém státě Illinois. O šest let později založil společnost Foresight Energy.

 

V osobním životě si Cline prošel tragédií, když mu jeho první manželka podlehla rakovině prsu v roce 1987. O sedm let později se znovu oženil, vztah však nevydržel. Z manželství má ale čtyři děti. Dvě dcery a dva syny. Dcera Candice je studentkou Univerzity v Georgii a žije v Charlestonu v Jižní Karolíně se svým manželem. Mladší dcera Kameron je jednou z obětí tragédie.

Kameron Cline

Související témata:
mik TN.cz