Sousedské neshody

Milionáře z Liberecka měli napadnout žárliví sousedé. Důvod jsou prý spory

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 18. 5. 2020
Téma:

Jednoho z nejbohatších lidí na Liberecku měli napadnout, když si na svém pozemku obnovoval příjezdovou cestu do golfového areálu Ještěd. Zaútočit na něj měli sousedé, kteří areál před lety vybudovali a kvůli dluhům o něj před 18 lety přišli.

Napadený je zakladatelem Babylon centra, IQ Landie a sítě hotelů. "Snažil se mě dusit a strhnout z traktoru. K tomu mě začal mlátit invalidní holí. Mám utrženou šlachu v rameni. A asi půjdu na operaci, aby ten sval nezatuhl," popsal Miloš Vajner, majitel golfového areálu Ještěd.

 

Sousedský spor, jež vyústil v napadení, vznikl kvůli stavbě cesty, která je ve vlastnictví majitele golfového areálu. "Je to jediná rozumná přístupová cesta do areálu, a není možné, že si jedna rodina postaví hlavu a hraje divadlo přes svého postiženého syna," tvrdí Vajner.

 

 

I pila, kterou milionář prořezával nálety, údajně během rozepře zmizela. V pondělí rodina pro změnu cestu zatarasila autem a dětskou houpačkou. Novému majiteli areálu se bývalí majitelé dokonce měli snažit odbrzdit traktor a nechat ho sjet z kopce. Další z nekonečné série konfliktů nyní přichází řešit státní policie.

 

Sousedé cestu i s areálem vlastnili před mnoha lety a těžko si přivykají na to, že o vše kvůli údajným dluhům přišli. "Všechno zabral, všechno ukrad. Maj pocit, že to je všechno jejich. Ta cesta nikdy jako veřejně používaná nebyla. Nikdy tady nikdo nejezdil. Nikdy," zuří. A spor mezi bývalým a současným majitele areálu se nepodařilo urovnat ani starostovi.

 

 

"V katastru nemovitostí je tento pozemek veden jako místní komunikace vlastníků golfového areálu. Mají tam věcné břemeno jízdy a chůze. Tyto spory mě vždy velmi mrzí," popsal Tomáš Sluka, starosta Světlé pod Ještědem.

 

Případ již vyšetřují policisté. "Případ šetříme jako zločin krádeže a fyzické napadení jako přestupek, není vyloučená změna právní kvalifikace," řekla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

TN.cz