Hlava státu

Miloš Zeman jede znovu za lékaři, stráví s nimi nejspíš zbytek týdne

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 16.10. 2019 20:15
Téma:

Prezident Miloš Zeman strávil na konci září na důkladné lékařské prohlídce v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) ve Střešovicích několik hodin. A velmi brzy tam hlava státu zamíří znovu. A to hned na několik dní.

Informuje o tom Deník N,který se odvolává na tři důvěryhodné zdroje. Miloš Zeman prý za lékaři vyrazí už ve čtvrtek odpoledne.

 

Kancelář prezidenta informaci nejprve nekomentovala. Redakce TN.cz proto s žádostí o vyjádření oslovila mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Neodpověděl.

 

Později promluvil pro Blesk. "Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl Ovčáček. Ujistil, že Zeman nemá žádný akutní zdravotní problém.

 

Prezident Miloš Zeman byl v ÚVN na vyšetření už na konci září. Při té příležitosti ředitel nemocnice Miroslav Zavoral novinářům řekl, že se hlava státu těší dobrému zdraví.

 

 

"Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy," řekl doslova Zavoral, který je nejen ředitelem, ale zároveň přednostou interní kliniky střešovické nemocnice.

 

I na konci září Ovčáček nechtěl prezidentův zdravotní stav komentovat, pouze odkázal na zmíněné stanovisko ředitele Zavorala.

TN.cz