ZDRAVOTNÍ STAV

Zeman se přesunul na invalidní vozík. Promluvil i o státních vyznamenáních

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 21:56
11.4. 2021 11:59
Téma:

Prezident Miloš Zeman v neděli oznámil, že se rozhodl přesunout se na invalidní vozík. Stav jeho nohou se prý nelepší. Zeman také řekl, že 28. října udělí Řád Bílého lva zesnulému podnikateli Petru Kellnerovi.

Miloš Zeman se definitivně rozhodl přesunout na vozík, protože na tom nevidí nic špatného. "Vozíkem se pohybuji občas v Lánech, občas na Hradě, považuji to za pohodlné," řekl Zeman v rozhovoru pro deník Blesk

 

Pokud se letos budou konat oslavy výročí 28. října, tak do Vladislavského sálu přijede na vozíku. "V úvodním proslovu pozdravím i vozíčkáře, mezi něž se tímto zařadím,“ slíbil prezident.

 

Zemana jeho nohy trápí dlouhodobě. Má totiž onemocnění zvané periferní neuropatie, při kterém odumírají periferní nervová zakončení. 

 

 

Prezident řekl, že jeho nohy se bohužel nelepší. "Spraví se ty nohy, nebo ne? Když se spraví, je zbytečné přesedlat na vozík. Když ne, proč se trápit s chůzí, proč se nechat vláčet jinak skvělou ochrankou?" popsal úvahy, které ho vedly k rozhodnutí. 

 

Petr Kellner dostane Řád Bílého lva

Prezident Miloš Zeman také oznámil, že 28. října udělí Řád Bílého lva zesnulému podnikateli Petru Kellnerovi. Zeman ho označil za "hvězdu podnikání." 

 

"Znal jsem Petra Kellnera poměrně dobře, tykali jsme si. Považoval jsem ho nejenom za nejúspěšnějšího českého podnikatele, ale i za člověka, který prospěl České republice, což nemůže být jedno a totéž," řekl Zeman. Dodal, že jeho smrti je mu nesmírně líto.

 

"Hodlám udělit Petrovi Kellnerovi ke 28. říjnu nejvyšší český řád, Řád Bílého lva. Kromě jiných tento řád dostanou Karel Gott jako hvězda české populární hudby, Roman Prymula jako nejlepší epidemiolog, který potlačil první vlnu epidemie, a jako hvězda podnikání Kellner. Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," dodal prezident.

 

 

Petr Kellner byl nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF. Od loňského roku vlastnil také TV Nova. Skupina PPF totiž v minulém roce koupila většinový podíl v CME, pod kterou spadá i skupina Nova. Kellner tragicky zahynul v březnu při havárii vrtulníku na Aljašce.

 

Prezident už delší dobu při významných událostech sedí. Bylo tomu tak i při jmenování nového ministra zdravotnictví:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz