nebezpečná nemoc

Miminka se narodila v karanténě, jejich rodiče mají smrtící virus

Miminko
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 4. 2. 2020
Téma:

Lékaři v nemocnici v čínském Wu-chanu přivedli v sobotu na svět chlapečka, jehož tatínek se nakazil koronavirem. U maminky se nemoc zatím nepotvrdila. Další miminko se narodilo ve čtvrtek ženě, u které lékaři virus zjistili. Obě děti by měly být v pořádku, zůstávají ale stále v izolaci.

V sobotu začala v karanténě ve Wu-chanu rodit jedna z pacientek. Lékaři ve speciálních ochranných oblecích jí pomohli porodit zdravého chlapečka. Miminko bylo přesunuto na dětské oddělení, kde mu zdravotníci udělají několik testů kvůli případné infekci. 

 

U jeho otce se koronavirus už potvrdil, na výsledky matky se stále čeká. "Jelikož jsem otcem dvou dětí, byl to těžký den a noc…Všichni jsme ale nadšení, že vidíme tento nový život," citoval deník Dailymail doktora Songa Bo.

 

Podobný případ řešili lékaři také 30. ledna, kdy začala rodit jejich další pacientka. U ženy byl však koronavirus potvrzený. Její stav se postupně zhoršoval a lékaři museli dítě, co nejdříve přivést na svět. "Když jsme ji přivezli na operační sál, pacientka byla nervózní. Bylo jí řečeno o její diagnóze, takže se starala hlavně o své dítě," popsal deníku doktor Yu Dan.

 

 

Pacientka nakonec porodila holčičku, která od ní byla oddělena a přemístěna do izolace, kde zůstane čtrnáct dní. Koronavirus u ní zatím nebyl potvrzený. "Toto dítě je zvláštní případ. Naším prvním problémem byla infekce, takže jsme přijali preventivní opatření a podrobili jej nepřetržitému sledování," dodal doktor.

 

Stav maminky se naštěstí zlepšuje a už nemá ani horečku. Nemoc nejspíš dostala od svých příbuzných, u kterých byl koronavirus také potvrzený. Obě děti se narodily v nemocnici Wu-chan Union, která byla určena jako hlavní porodnice v době koronaviru. 

 

Podívejte se na reportáž o koronaviru: 

 

TN.cz