NARODIL SE DOMA

Teodor byl příliš rychlý! Narodil se minutu před příjezdem záchranářů

Miminko se narodilo ještě před příjezdem záchranářů.
Zdroj: ZZS SčK
Chlapec se narodil doma, je zcela zdráv.
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
21.12. 2020 11:05
Téma:

Novorozenec tak pospíchal na svět, že se v pondělí ráno narodil těsně před příjezdem záchranářů. Ke krásnému datu narození 21. 12. 2020 bude mít Teodor v rodném listě napsán jako přesný čas narození 7:35 hodin. Miminko i matku převezli záchranáři do nemocnice v Praze.

Mladí rodiče v Prahy-východ si jen pár dnů před Štědrým večerem nadělili předčasný vánoční dárek. V pondělí brzy ráno nastávající maminka doma porodila zdravého chlapce, což ale tatínka stálo pořádné nervy.

 

"Ráno přijalo operační středisko telefonát od budoucího tatínka, že jeho žena má časté kontrakce. Do příjezdu posádek na místo volal po několika minutách operátorům znovu, že jde vše velmi rychle, že už vidí hlavičku," popsali pracovníci středočeské záchranky. Než si muž stihnul připravit ručník, byl chlapeček na světě, a to pouhou minutu před příjezdem záchranářů.

 

 

Ti novorozence i maminku vyšetřili, ošetřili pupečník a zajistili miminku teplo. Pak je oba převezli do jedné z pražských nemocnic. "Gratulujeme! Přejeme hodně zdraví!" podělili se záchranáři o šťastné okamžiky na sociálních sítích. 

 

Sestry na Slovensku porodily v jeden den, ale datum vůbec neplánovaly. Podívejte se na reportáž:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz