V Praze 9

Tohle je Maruška, kterou opilá máma nechala lézt po chodníku!

Téma:

Osmiměsíční Maruška, miminko, které lidé našli plačící na zemi, když se 200 metrů od své silně opilé matky plazila po špinavém chodníku, je zpátky u svých rodičů. V pondělí o tom rozhodl odbor sociálně-právní ochrany dítěte pro Prahu 9.

Osmiměsíční Maruška je už nyní zdravá a spokojená. V pondělí dopoledne si bezstarostně hrála v postýlce na dětské chirurgii nemocnice Na Bulovce. Holčičku ze Spojovací ulice v sobotu odpoledne záchranáři převezli do nemocnice na Bulovce, kde byla na pozorování. Naštěstí je tak malá, že si neuvědomuje, jaké nebezpečí jí v sobotu hrozilo - na chodníku rušné Spojovací ulice se plazila po zemi. Matka ji ztratila z dohledu - byla tak opilá, že se neudržela na nohou. Alkoholem prý žena řešila zoufalou finanční situaci.

 

"Policisté, kteří přijeli na místo, zjistili, že přibližně patnáct metrů od kočárku na zemi leží špinavé miminko, které brečí," řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Matka byla tak opilá, že ji nemohli vyslechnout a nebyla ani schopná dýchnout do přístroje na měření alkoholu.

 

Čtyřiatřicetiletá matka skončila na záchytce, holčička v nemocnici. "Zdravotní obtíže jsme nenalezli, byla pouze zanedbaná ve špinavém prádle," řekl primář dětské chirurgie Karel Havránek. Dnes úřad sociálně-právní ochrany dětí pro Prahu 9 rozhodl, že prý není důvod Marušku rodičům odebírat. "S ohledem na ochranu soukromí dítěte nemohu tuto událost nijak komentovat," říká radní Taťána Horká.

 

 

"Bylo to ojedinělý. Já jsem nebyl doma. Přítelkyně si už uvědomila, co udělala. To už se nestane, táta tomu nedopustí, viď," řekl otec malé Marušky. Policie případ právně nekvalifikovala, další osud holčičky je tedy v rukou úřadu sociálně-právní ochrany dětí.

 

Související témata:
pet TN.cz