Hrdina v uniformě

Miminko přestalo dýchat a zmodralo! Zachránil ho policista. VIDEO

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 28.8. 2019 16:09
Téma:

Policista z Kentucky zachránil 19měsíčního chlapce, který přestal dýchat. V době příjezdu policejní hlídky už miminko modralo a bylo studené na dotyk. Policista ho resuscitoval tak dlouho, než začalo plakat a bylo jasné, že je v pořádku. Vše zachytila kamera.

Seržant James Talbott spolu se dvěma kolegy vyrazil do domu ve Scottsville, kde se dusil 19měsíční chlapec. Podle rodičů, kteří zavolali na tísňovou linku, přestal Aiden najednou dýchat. Když policisté dorazili, jeho tělíčko už bylo modré a studené. Talbott proto ihned skočil do akce, píše portál CNN.

 

Záchranu zachytila kamera, kterou měl seržant připevněnou na uniformě. Záběry v pondělí zveřejnila policie se souhlasem Aidenovy rodiny. Je na nich vidět, jak Talbott nejdříve poplácává miminko po zádech, poté ho položí na zem, kde ho začne resuscitovat. Aiden celou dobu nevydá ani hlásku.

 

Až po několika minutách začne chlapeček plakat. V tu chvíli se s úlevou ozve i Talbott. "V pořádku, kámo, je to v pohodě," je slyšet ve videu. Na něm už ale není vidět další dění - příjezd záchranářů, kteří Aidena odvezli do nemocnice. Z té byl ještě téhož dne propuštěn domů.

 

 

"Myslím, že bez první pomoci, kterou provedl seržant Talbott, 19měsíční Aiden King by nepřežil," konstatoval mluvčí policie na facebooku. Kurz první pomoci, případně rekvalifikaci, absolvovali členové policejní stanice ve Scottsville jen dva týdny předtím.

 

Matka malého Aidena nebyla ve vyjádření tak opatrná a v komentáři rovnou nazvala Talbotta hrdinou. "Kdybyste nepřijel, netuším, co se mohlo stát. Náš malý chlapec je opravdové požehnání a zázrak," napsala Misty Kingová. Talbott od policie dostal certifikát a byl nominován na cenu za záchranu života.

TN.cz