dramatická záchrana

Miminko se dusilo zvratky, táta se zachoval jako hrdina

Záchrana miminka
Zdroj: facebook, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Téma:

V úterý vyjížděli kladenští záchranáři k případu miminka, které vdechlo vlastní zvratky a dusilo se. Naštěstí jeho tatínek zakročil včas a své dítě zachránil. Lékaři pak miminko převezli do motolské nemocnice.

Několik minut hrůzy prožívali v úterý rodiče kojence, kterému šlo o život. "Včera večer vyjela posádka kladenské rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle systému rendez-vous na pomoc miminku, které si ve spánku ublinklo a vdechlo zvratky," napsala Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje na svém facebooku.

 

Jelikož jde v těchto případech především o čas, je důležité zůstat v klidu a rychle jednat. "Tatínek kojence i přes velký stres zachoval duchapřítomnost a promodralému miminku do příjezdu posádek vlastními ústy vysál obsah pusinky. Tím uvolnil dýchací cesty a malý pacient měl možnost dýchat," doplnila záchranná služba.

 

 

Záchranáři poté vyhodnotili a zkontrolovali zdravotní stav miminka. Poté ho přepravili do motolské nemocnice. "Tatínkovi palec nahoru!" dodali záchranáři.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PRVNÍ POMOC: 7 rad, jak zachránit život svému dítěti!
POZOR, i doma číhá na dítě nebezpečí

reg TN.cz