Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nečekaný porod

Miminko spěchalo za svými rodiči! Narodilo se už na parkovišti

Porod v autě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Nečekaný porod zažili v neděli záchranáři v Hodoníně, kam vyrazili k nastávající mamince. Když ji naložili do sanitky, nestačili ujet ani kilometr a museli zajet na parkoviště. Porod tak začal přímo ve voze. Vše dopadlo dobře a mamince se narodila zdravá holčička.

Na svůj výjezd nejspíš nezapomenou záchranáři z Jihomoravského kraje. V neděli je totiž operátoři poslali ráno do Hodonína k nastávající mamince. K porodu vyjely hned dva týmy. Jedna posádka byla bez lékaře. Ta na místo dorazila jako první a o maminku se postarala do příjezdu lékaře.

 

Druhý tým, se kterým cestoval i doktor, ženu naložil do sanitky a vyjela směrem k nemocnici. "Podařilo se však ujet pouze necelý jeden kilometr, pak posádka musela zastavit na odstavném parkovišti, nový človíček se totiž vehementně hlásil o slovo," napsala ZZS Jihomoravského kraje na " target="_blank">facebooku.

 

 

Porod tak proběhl rovnou v sanitce. Lékařům se na svět podařilo přivést zdravou a krásnou holčičku. "Statečné mamince posíláme velkou gratulaci a děvčátku přejeme hodně štěstí, což by ale mělo být zajištěno už tím, že dívenka se rozhodla spatřit poprvé světlo světa právě v neděli," dodala ZZS.

reg TN.cz