nejsme tu sami

Mimozemšťani jsou blíž, než jsme mysleli. Potvrdili objev na Venuši

Mimozemšťan
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Myslíte si, že jsme ve vesmíru úplně sami? Odborníci z americké NASA jsou jiného názoru. A podle nich by mimozemský život mohl být blíž, než jsme si kdy mysleli.

Podle nejnovější studie NASA by se mimozemský život mohl nacházet v kyselých oblacích na Venuši. Nepředstavujte si ale nic podobného člověku. Vědci si myslí, že svrchní vrstva atmosféry, která je bohatá na oxid siřičitý, by mohla být domovem jednoduchého mikrobiálního života. Píše o tom Daily Mail.

 

Vědci pomocí sondy zkoumali tmavé, houbám podobné útvary na Venuši vykazující podobné vlastnosti jako bakterie na Zemi, které pohlcují světlo. Může jít o květy vesmírných řas, které se podobají těm, které se nachází v našich rybnících a jezerech.

 

Mraky na Venuši jsou z části složeny z kyseliny sírové a odrážejí 75 % sluneční záření, které na ně dopadá – díky tomu jsou prakticky neprůhledné. I když na Venuši panují teploty kolem 462 stupňů, mikroby jsou podle vědců odfouknuty do chladnějších pater mraků, kde jsou schopny přežít.

 

 

"I na Zemi víme o případech, kdy se organismům daří ve velmi kyselém prostředí, mohou se živit oxidem uhličitým a produkovat kyselinu sírovou," popsal jeden z autorů studie z Californian State Polytechnic University.

Související témata:
mom TN.cz