Činorodý mazlíček

Miniprasátka se chtěli zbavit. To se nedalo a rozrylo zahradu

Miniprasátko
Zdroj: DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Téma:

Zlatočerné miniprasátko už zřejmě omrzelo neznámého majitele z Plzeňska. Mazlíčka odvezl do chatové oblasti a ponechal napospas osudu. Prasátko se však nedalo a usadilo se na jedné ze zahrádek. Během dvou dnů rozrylo celý trávník i záhony.

Miniprase našel na své zahrádce majitel chaty v jedné z obcí na Plzeňsku. Kromě neobvyklého mazlíčka jej však překvapila spoušť, kterou prasátko zatím stihlo nadělat. Čuník dva dny svým rypákem rozrýval u chatky záhony a trávník.

 

Chataři se nepodařilo zjistit, komu malé prasátko patří, a tak se obrátil na plzeňskou Záchrannou stanici živočichů. Podle pracovníků stanice tam miniprase jeho majitel musel odvézt a nechat záměrně. Zřejmě se jej chtěl zbavit.

 

"Ztrátu mazlíčka nikdo nehlásil," řekl Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů Plzeň. Prasátko navíc nebylo nijak označené, jeho původ by se tak dokazoval velmi těžko. Miniprase teď hledá nového majitele. Nutno však podotknout, že jeho chov není jednoduchý, prasátko potřebuje dostatek pohybu a velký výběh. Pokud by nad ním uvažovali například majitelé bytu, doporučuje se časté venčení.

 

 

Miniprase je však vhodné pro alergiky. Nemá srst, a tak je to zcela hypoalergenní mazlíček. Miniprase má společenskou povahu, je velmi činorodé, potřebuje neustále nové podněty. Prasátko většinou doroste do velikosti malého psa.

Související témata:
mj TN.cz