Co je jinak

Ministerstvo zdravotnictví upravilo pravidla fungování škol. PŘEHLED

Školáci v rouškách
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 18:14
13.4. 2021 17:56
Téma:

Vláda v pondělí schválila několik změn ve fungování škol. Ministerstvo zdravotnictví tak aktualizovalo informace k provozu škol s platností od 13. a 19. dubna. Redakce TN.cz přináší přehled, co je v něm nového.

Na pondělním jednání odsouhlasila vláda několik změn ve fungování škol. Do těch se vrátili žáci prvního stupně, doma už nemusí být ani předškoláci.

 

Ministerstvo zdravotnictví proto aktualizovalo dokument s informacemi o provozu škol a školských zařízení. Podívejte se, co se změnilo.

 

Co platí od 13. dubna

Testování

Povinnosti nechat se otestovat na koronavirus nově mají i studenti vyšších odborných škol, kteří se zúčastní zkoušky, na níž bude víc než jeden student. Testování není nutné při zkoušení za přítomnosti jednoho studenta a jednoho pedagoga.

 

 

Ošetřovné

Na ošetřovné mají nově nárok rodiče dětí se středním nebo těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami nebo s poruchami autistického spektra, které ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit testování. V takovém případě mohou zůstat doma, rodiče ale musejí předložit lékařské potvrzení.

 

Přítomnost na zkouškách

Negativní test musejí mít všechny osoby, které se účastní závěrečných a maturitních zkoušek. Opatření se týká například externích členů komise. Test v den konání zkoušky nesmí být starší než týden. Platí to pro žáky, studenty, učitele, členy komisí i pro veřejnost.

 

Co platí od 19. dubna

Skupinové konzultace

Od 19. dubna se povolují skupinové konzultace pro žáky posledních ročníků středních škol, žáků čtvrtých ročníků šestiletých programů konzervatoří nebo žáků středních škol a konzervatoří ohoržených školním neúspěchem.

 

 

Jedné konzultace se smí účastnit nanejvýš šest žáků, jejich zapojení je dobrovolné. Podmínkou je negativní test koronavirus. Na konkrétních termínech konzultací se žáci domluví se svými učiteli.

 

Celý dokument ministerstva si můžete stáhnout zde:

Informace ke změnám v provozu škol a školských zařízení [pdf]

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pondělním návratu dětí do lavic:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz