Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2019
nebezpečný výrobek

Ministerstvo varuje: Tento krém může malým dětem podráždit kůži!

Opruzenina
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Krém, který může být nebezpečný pro malé děti, odhalili pracovníci Ministerstva zdravotnictví. Výrobek má předejít vzniku opruzenin v oblasti zadečku. Smrtelné nebezpečí může představovat čínský holící strojek, který kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI).

Laboratorní testy Ministerstva zdravotnictví prokázaly u francouzského krému Uriage Eau Thermale Bébé 1er Change přítomnost látky butylparaben. Krém slouží k hydrataci a jako prevence opruzení u malých dětí.


"Butylparaben se nesmí používat v kosmetických přípravích, které se neoplachují a jež jsou určeny k ošetření pokožky v oblasti pleny u dětí mladších tří let. Na přípravcích, které se neoplachují a jež jsou určeny pro děti mladší tří let, musí být uvedeno Nepoužívat v oblasti pleny," uvedla hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová.

 

Krém Uriage Eau Thermale Bébé 1er Change:


Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví mohou mít děti mladší šesti měsíců po použití krému podrážděnou pokožku na zadečku.


Nebezpečný výrobek odhalila i ČOI. Holící strojek Boli Razor RSCW-6008 od čínského výrobce, který nejen, že nemá povinné značení, ale skládá se i z volně přístupných části, jež jsou pod proudem. To se týká hlavně částí strojku, které slouží při dobíjení. Odnímatelná vidlice pro nabíjení také nemá předepsané rozměry.

 

14

GALERIE: Nebezpečný holící strojek

Zdroj: ČOI

Nebezpečný holící strojek - 2

Hodnocení:


"Uvedený výrobek se navíc během provozu může porouchat takovým způsobem, že přístupové kovové části budou trvale pod napětím 230 V, uživatel se dotkne holicího strojku, dojde k zásahu elektrickým proudem a uživatel může být usmrcen," popsal mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

 

 


Výrobku také chybí bezpečnostní instrukce a návod v češtině. Výrobek zachytili inspektoři v Chebu v obchodě se smíšeným zbožím, kde se prodával za cenu 99 korun. "Česká obchodní inspekce uložila okamžité stažení uvedeného výrobku z trhu," doplnil Fröhlich.
 

rod TN.cz