Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Babiš v elektrárně

Ministr Babiš chce rozšířit jadernou elektrárnu Dukovany

Ministr financí Andrej Babiš v pátek navštívil jadernou elektrárnu v Dukovanech a podíval se do míst, kam se jen tak někdo nedostane. Babiš je velkým podporovatelem jaderné energetiky. V blízkosti reaktoru byl ale poprvé. Společně s ním do Dukovan zavítal i štáb TV Nova.

Babiš si společně s šéfkou Úřadu pro jadernou bezpečnost prohlédl jadernou elektrárnu v Dukovanech. Bedlivě pozoroval okolí a pozorně naslouchal každému slovu. Do míst, kam se s ním podívala i televize Nova, se normální smrtelník jen tak nedostane.

 

Ministr financí ale nepřijel jen na prohlídku, řešila se také výstavba pátého bloku Dukovan. Projektant ministrovi ukázal, kde by nový blok měl stát. Babiš by s jeho výstavbou začal nejraději okamžitě.

 

"Už konečně abyste začali. Máte lopaty? Že bychom začali hned," žertoval Andrej Babiš.

 

Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ, si myslí, že zahájení výstavby je reálné okolo roku 2025 tak, aby nový blok mohl být uvedený do provozu v roce 2032. A jaké dojmy zanechala návštěva na Andreje Babiše?

 

"Působí to jako normální fabrika," dodal Babiš, kterého hned v sobotu vystřídá v Dukovanech další vládní činitel. Tentokrát si nejstarší českou atomovou elektrárnu přijede prohlédnout premiér Bohuslav Sobotka.

 

ČTĚTE VÍCE:

Jak se rekonstruuje elektrárna v Dukovanech? Podívejte se dovnitř!

E15: Rakousko nesouhlasí s prodloužením životnosti Dukovan

Tipy na netradiční výlet: Podívejte se do nitra elektrárny!

vbo tn.cz / TV Nova