Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

skandál s vyznamenáním

Ministr si udělil medaili. Když se to provalilo, odmítl ji převzít

Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak
Zdroj: Profimedia
Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak

Mimořádnou ostudu si utrhl polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak. Sám si udělil vyznamenání a když na to přišli novináři z TV Polsat a začali se vyptávat, odmítl medaili přijmout.

Polsko žije nejnovějším skandálem ministra vnitra. Mariusz Blaszczak si v pondělí udělal radost a udělili si Zlatou medaile za zásluhy v protipožární ochraně. Udělení této medaile je v jeho pravomoci a obvykle tak ministr vnitra odměňuje lidi, kteří prokázali výjimečnou obětavost a odvahu při při požárech, povodních nebo podobných živelných katastrofách.

 

 

Netrvalo to dlouho a seznam oceněných se dostal k novinářům z polské televize TV Polsat. Když objevili jméno Mariusz Blaszczak v seznamu, který tentýž člověk jako ministr vnitra podepsal, začali se ptát. Zajímalo je, jestli nejde o náhodnou shodu jmen nebo jestli skutečně ministr ocenil sám sebe.

 

Pochopitelně novináře zajímalo i jakou mimořádnou obětavost nebo ochotu projevil. Ministerstvo vnitra reagovalo opět komicky. Oznámilo, že ministr si odmítl medaili převzít. Tutéž medaili, kterou si sám udělil.
 

tn.cz / ČTK / gar