odchod z funkce

Ministr zdravotnictví Roman Prymula nevyloučil, že sám rezignuje

Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.10. 2020 10:59
Téma:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nevyloučil, že možná sám v pondělí rezignuje na funkci šéfa resortu zdravotnictví. Zároveň však stále trvá na svém a myslí si, že žádné opatření neporušil a nic špatného neudělal.

"Není vyloučeno, že sám v pondělí rezignuji," řekl Prymula v rozhovoru pro MF Dnes. Premiér Andrej Babiš (za ANO) vyzval v pátek ministra zdravotnictví k rezignaci. Vyšlo totiž najevo, že Prymula v noci na čtvrtek navštívil pražskou restauraci, která měla být kvůli opatřením uzavřená. Navíc fotografové zachytili, že při svém odchodu neměl nasazenou roušku, a to ani v momentě, kdy odjížděl autem. Detaily naleznete zde.

 

 

"Požádal jsem pana ministra Prymulu o rezignaci, pokud by tak neudělal, tak ho odvolám,“ nechal se slyšet Babiš. Ministr zdravotnictví však hned poté oznámil, že nevidí jediný důvod ke své rezignaci a dobrovolně odejít nehodlá.


Přestože i nadále tvrdí, že nic hrozného neprovedl a žádné ze zavedených opatření neporušil, nevyloučil, že v pondělí sám rezignuje.

 

 

Předseda vlády už v pátek přivezl prezidentu Miloši Zemanovi životopis nového poteciálního nástupce na funkci ministra zdravotnictví. Hlava státu se s ním má sejít v úterý ve 14 hodin v Lánech.

 

Podle Babiše by nového ministra zdravotnictví mohl Zeman jmenovat už ve čtvrtek. Spekuluje se, že by jím mohl být náměstek ředitele brněnské fakultní nemocnice a dětský hematolog Jan Blatný.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz