kontroverzní výrok

Ministryně Šlechtová se veřejně hlásí k homosexuálům! Tohle řekla

Karla Šlechtová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se na plese Queer Ball v Praze veřejně postavila na stranu homosexuálů. Gaye a lesbičky označila za "svou komunitu", na dotazy novinářů, jestli tímto prohlášením veřejně přiznala svou sexuální orientaci, odpovídala jen velmi vyhýbavě.

Líbí se ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové více ženy, nebo muži? Tuto otázku si nyní klade většina účastníků Queer Ball plesu v Praze. Politička totiž označila komunitu gayů a lesbiček za "svou komunitu", informuje Blesk.

 

Ministryně Šlechtová s kontroverzním prohlášením přišla během rozhovoru s moderátorem večera - hercem Lukášem Hejlíkem. "S panem Hejlíkem jsme měli takovou řeč, kdy mi říkal, že členové té komunity jsou hodní, nevyčítaví, a ukazoval nám tu onu komunitu. Tak jsem si mu dovolila připomenout: Vy ale mluvíte i k mé komunitě," řekla.

 

 

Okamžitě se tak vyrojily spekulace, jestli tímto prohlášením chtěla říct ministryně něco víc než to, že je na straně homosexuálů. Na dotazy novinářů ale odpovídala jen velmi vyhýbavě. "Rozumím vaší otázce. Ale vzhledem k tomu, že jste tu teď jako novinář, tak jen řeknu: Podporuju LGBT komunitu," odpověděla na otázku Blesku.

 

A to o sobě dávala otevřeně znát už dřív. V jedné z kampaní bojovala za práva homosexuálů osvojit si dítě partnera s tím, že nezáleží na tom, jestli jsou dvě maminky nebo dva tatínkové, hlavní podle Šlechtové je to, aby byli oba partneři milujícími rodiči.

lud TN.cz