Prešovan v šoku

Miroslavovi zbyly oči pro pláč: Přijel na chatu, našel jen trosky

Téma:

Přijel na chatu a ta tam nebyla. Sedmdesátiletému důchodci z Prešova zbyly jen oči pro pláč. Namísto své chatky v zahrádkářské kolonii našel jen trosky. Pozemky prý koupil nový majitel a k demolici chatky zřejmě došlo při geologickém průzkumu.

Hromada trosek, pokroucený plech a dřevěná prkna - to zbylo z milované chatky pana Miroslava, kterou vlastníma rukama postavil před třiceti lety a kde se svojí rodinou trávili volné chvilky.

 

Občas tam dokonce přespával. Co by se stalo, kdyby byl zrovna uvnitř, když ji někdo bez jeho vědomí zdemoloval, nechce ani domýšlet.

 

Z chaty mu zbyla jen malá tabulka s evidenčním číslem. Pan Miroslav vůbec netuší, co se s jeho chatkou stalo.

 

 

Chatku údajně zboural buldozer. Ničeho si ale nevšimli ani sousední chataři. I oni se teď bojí, že o svá skromná stavení přijdou.

 

Pan Miroslav netušil, že někdo pozemky i s jeho chatkou odkoupil. Nikdo ho nekontaktoval. Případ už řeší prešovská policie jako poškození cizí věci.

 

Na místě už několik měsíců probíhá geologický průzkum a podle místních tady developer zamýšlí postavit nové byty. Miroslav ale není sám, kdo o chatku přišel. Reportér TV Markíza objevil i další případ. Nový majitel pozemků údajně o bourání nic nevěděl, důchodce ale hodlá navštívit a nabídnout jim odškodné.

Související témata:
pez, Martina Nášelová TN.cz