brutální vražda z Bitozevsi

Místní promluvili o vraždě Honzy ze Žatecka: "Ubili ho ze žárlivosti"

Vražda Honzy - Bítozeves
Zdroj: TV Nova
Téma:

Ústeckým krajem otřásla brutální vražda teprve devatenáctiletého Honzy. Toho brutálně zbili a ubodali jeho vrstevníci ze stejného kraje. Podle obyvatel Žatecka byli oba dost problémovými jedinci.

"Na Valentýna by mu bylo 20. Byl to tak hodný kluk. Vždycky pomohl," sdělil TN.cz známý mrtvého chlapce.

 

Honza (19) pocházel z Velichova u Žatce a právě tam bude zakončena spanilá jízda, která se má konat 14. února, na jeho narozeniny. Jízda povede Žatcem a vesnicemi Staňkovice a Bitozeves. Místní obyvatelé také pomáhají Honzově rodině vybrat peníze, aby mohli uspořádat důstojný pohřeb.

 

"Honza byl jedináček a rodiče si ho "vymodlili", další dítě už mít nemohli," uvedl zdroj z Honzova okolí. Zatímco policie uvedla pouze, že motivem vraždy byly finance a osobní spory, místní v tom mají jasno.

 

"Šlo tam o pomstu, protože Honza byl oblíbený a jeden z vrahů byl neoblíbený, takže na něj žárlil. Byly tam nějaké pletky s financemi, ale to oni dlužili Honzovi a ještě mu rozkrádali dílnu," sdělil zdroj, který se s obviněnými pravidelně stýkal.

 

 

A na agresivitu mladých mužů doplatil Honza životem. "V pátek proběhla soudní pitva, která potvrdila násilnou smrt provedenou brutálním způsobem. Podrobnější výsledky pitvy budou známy až za několik týdnů," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

Oba muži byli obviněni z vydírání a vraždy. K činu se doznali. Na soud čekají ve vazbě a hrozí jim 15 - 20 let vězení, až výjimečný trest doživotí.

kik TN.cz