Slováci v ohrožení

Místo dovolené horor! Před teroristy utíkaly i Jana a Dana

Teroristický útok v hotelu v Keni - 3
Zdroj: Profimedia
Hotel, na nějž útočili teroristé
Téma:

U teroristického útoku v keňském Nairobi byla i pětice slovenských turistů. Ti pobývali v hotelu DusitD2, na který zaútočila skupina teroristů z militantního hnutí Aš-Šabáb. Útok má 21 obětí, zemřelo i pět útočníků.

Měla to být krásná dovolená v exotické zemi. Pro dvě slovenské rodiny se ale změnila v boj o holý život. Na hotel DusitD2, kde pobývali, zaútočili islamisté.

 

"Šli jsme k bazénu v našem areálu, kde jsme byli ubytováni. Najednou jsme slyšeli výbuch a potom střelbu. Nejdřív jsme to brali tak, že se něco děje, přece jsme v Africe, ale to už kolem létaly kulky a viděli jsme, jak lidé utíkají," přinesl web Noviny.sk svědectví slovenské turistky Dany.

 

"Potom nastal velký chaos. Z vrátnice nás všechny vyháněli ven na ulici, bylo to tam nebezpečné," dodala její kamarádka Jana.

 

 

Slovenští turisté skončili na slovenské ambasádě v Nairobi. Ta jim poskytla jídlo, ubytování a všechno potřebné. "Jsme bez dokladů, bez telefonů, bez oblečení, bez všeho," popsala Anna pro slovenský web.

 

"Čekáme, jestli se to uklidní a až se budeme moci vrátit do našeho objektu," dodala Dana den po útoku Dana.

 

 

Při útoku teroristů z milic Aš-Šabáb zemřelo 21 lidí. Jeden z teroristů se nejprve před hotelem odpálil. Další útočníci pak stříleli na ochranku hotelu a dostali se dovnitř. Proti nim zasáhli kromě keňských bezpečnostních sil také příslušníci amerických jednotek SEAL a britský voják z elitních SAS, kteří v zemi cvičí místní ozbrojené složky.

 

Na útočníky střílela i ochranka nedaleké australské ambasády. Že je hotel bezpečný a všichni teroristé byli zlikvidováni, potvrdili policisté až druhý den dopoledne.

Podívejte se na video natočené jen pár minut po výbuchu:

 

vbo TN.cz