veganské jídlo

Místo masa rostliny. McDonald's radikálně mění menu! ANKETA

McDonald
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
10.11. 2020 16:57
Téma:

Fastfoodový řetězec McDonald's přichází s významnou změnou, která potěší především vegany. Do svého menu v příštím roce zařadí pokrmy na rostlinné bázi. Nabízet bude náhražky jak hovězího, tak i kuřecího masa.

Není to poprvé, kdy jeden z největších řetězců rychlého občerstvení na světě McDonald's zákazníkům nabídl veganské výrobky. Doposud se však jednalo jen o sezónní nabídku, která nebyla pevnou součástí menu. To se však brzy změní.

 

V roce 2021 McDonald's zařadí do své nabídky řadu veganských pokrmů, které budou na jídelním lístku už nastálo. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Vegani si tak konečně budou moci dopřát rostlinnou alternativu Big Macu.

 

Anketa

Ochutnáte rostlinné hamburgery od McDonald's?

Hlasovalo 1058 lidí.

Veganská řada ponese název McPlant (pozn. redakce: plant znamená rostlina) a zahrnovat bude jak rostlinné hamburgery, tak náhražky kuřecích kousků a snídaňové sendviče. V průběhu příštího roku bude společnost nové výrobky testovat ve vybraných zemích.

 

Spolupracovat bude s firmou Beyond Meat, která je výrobcem rostlinných produktů. Není to poprvé, kdy spolu tyto dvě společnosti spolupracují. McDonald's testoval rostlinný burger už v Kanadě, kde měl poměrně velký úspěch. Po ohlášení řady McPlant akcie Beyond Meat prudce vzrostly.

 

Přechod od živočišných výrobků k rostlinným se stává čím dál větším trendem, za kterým stojí především obavy z účinků masa na lidské zdraví a životní prostředí. Velkou roli v tom hraje i požadavek na lepší zacházení se zvířaty.

 

 

"Jsme z této příležitosti nadšení. Věříme, že máme osvědčené produkty s lahodnou chutí," uvedl Ian Borden, který dohlíží na rozvoj společnosti McDonald's na mezinárodních trzích.

 

Se stálou nabídkou veganských produktů však McDonald's přichází relativně pozdě. Řada jiných fastfoodových řetězců, mezi nimi i KFC nebo Burger King, už na své menu zařadila rostlinné pokrmy.

 

TN.cz